Prawo

Prawo

E-doręczenia – o co chodzi? Część 1 – Dlaczego nie wysyłamy pism procesowych mailem

Zarówno pandemia, jak i wchodzące w tym roku zmiany w zakresie elektronicznego doręczania powodują coraz częstszą rozmowę o tym, jak wymieniać się na przykład urzędową korespondencją przez internet. Poza tym o tych wchodzących zmianach mówi się mało. Dlatego rozpoczynam na blogu serię tłumaczącą, o co chodzi w e-doręczeniach.

Prawo

Co nowego w prawie w 2021?

Nie ma co się oszukiwać – choć prawne zmiany powinny być rozłożone równomierni, to jakoś częściej wpadają na nas z początkiem każdego roku. We współpracy z OLX stworzyłem zatem wpis, który trochę je obgaduje.

Filmy, Prawo

Prawo dla blogerów

Mam tu kilka ciekawych historii, w tym te znane z serii „Prawo ludzi internetu” – ale nie tylko. Moja godzinna opowieść z szalonymi slajdami – o tym, co może dotyczyć blogera, gdy prawo wkracza mu do roboty.

Filmy, Prawo

Jak zachować się przed sądem

Właściwie zawsze, gdy przed salą sądową rozmawiam z klientem czy świadkiem są dość zestresowani nowymi okolicznościami. Kamery, tłumaczenie czegoś obcym osobom, cały ten teatr ze wstawaniem i togami — no i niewiedza, czy ewentualnie to, co znają z telewizji jest pomocne, czy wręcz szkodliwe. Wyjaśnijmy to raz a dobrze! 😉