Aleksander Jarymowicz. Stały bywalec tego bloga. I znów o grach. I znów bardzo ciekawie – ale nie zdradzam już nic więcej, bo o grach jest później.
Prawo
E-doręczenia – o co chodzi? Część 1 – Dlaczego nie wysyłamy pism procesowych mailem
Zarówno pandemia, jak i wchodzące w tym roku zmiany w zakresie elektronicznego doręczania powodują coraz częstszą rozmowę o tym, jak wymieniać się na przykład urzędową korespondencją przez internet. Poza tym o tych wchodzących zmianach mówi się mało. Dlatego rozpoczynam na blogu serię tłumaczącą, o co chodzi w e-doręczeniach.
Co nowego w prawie w 2021?
Nie ma co się oszukiwać – choć prawne zmiany powinny być rozłożone równomierni, to jakoś częściej wpadają na nas z początkiem każdego roku. We współpracy z OLX stworzyłem zatem wpis, który trochę je obgaduje.
Kto skorzysta z małego ZUS Plus w 2021 r.
Jak może pamiętasz, jestem klientem ludzi od „Księgowość dla prawnika„. Z tego powodu mieliśmy tu już wspólne wpisy, na przykład ten o ZUS. Wracamy z tematem.
Kto trafił do domeny publicznej w 2021?
Od 1 stycznia utwory kolejnych twórców przeszły do domeny publicznej, a więc są „nasze wspólne”. Przejrzałem listę ponad tysiąca trzystu nazwisk i wybrałem parę bardziej znanych.
Nadanie przedsiębiorcom praw konsumentów 3 – co wywalić ze swojego regulaminu?
I mamy to! Starałem się zapobiec, trąbiłem od marca — ale pytania o temat pojawiają się w ostatniej chwili. Spokojnie, w tym wpisie wersja „wdrożone nowe prawa przedsiębiorców na ostatnią chwilę”.
Jak zgodnie z prawem prowadzić biznes online?
Magda Pawłowska zaprosiła mnie do swojego cyklu i zapytała o kwestie najbardziej kluczowe do prowadzenia biznesu w sieci. Bardzo bogata w wiedzę rozmowa — nawet jak coś już tam kojarzysz, to pozwoli sobie wygodnie poukładać.
Prawo dla blogerów
Mam tu kilka ciekawych historii, w tym te znane z serii „Prawo ludzi internetu” – ale nie tylko. Moja godzinna opowieść z szalonymi slajdami – o tym, co może dotyczyć blogera, gdy prawo wkracza mu do roboty.
Jak zachować się przed sądem
Właściwie zawsze, gdy przed salą sądową rozmawiam z klientem czy świadkiem są dość zestresowani nowymi okolicznościami. Kamery, tłumaczenie czegoś obcym osobom, cały ten teatr ze wstawaniem i togami — no i niewiedza, czy ewentualnie to, co znają z telewizji jest pomocne, czy wręcz szkodliwe. Wyjaśnijmy to raz a dobrze! 😉