Nie tylko

Nie tylko

Jeśli nie aplikacja, to co? – mówi Sylwester Ciszek

To już trzecie spotkanie, tym razem wypowie się facet. Sylwester jest jednym z najczęściej polecanych fotografów w Trójmieście, a zaczynał kiedyś na studiach prawniczych. Tak jak teraz kolejne pokolenie zaczyna i nie wie, gdzie się podziać. Albo kolejne skończyło i w starciu z rynkiem i testami musi weryfikować swoje plany. To z myślą o Was ta seria wpisów, zajrzyjcie też do poprzedniego i pierwszego. A teraz posłuchajmy Sylwestra 🙂 Czy miałeś podczas studiów pomysł na to co będziesz robić po ich skończeniu? Jeśli tak to […]

Nie tylko

Jeśli nie aplikacja, to co? – mówi Anna-Maria Wiśniewska

Październik to czas, gdy kolejne pokolenie studentów wchodzi w mury uczelni prawniczych i wkrótce zdziwi się, że rynek wcale ich nie wyczekuje. Oraz czas, gdy niektórzy ich koledzy z tytułem magistra dowiedzieli się, że nie zdali egzaminu wstępnego na aplikację. Na aplikacji świat się nie kończy. Dlatego w tej serii wywiadów pomówiłem z kilkoma osobami, które pomimo studiów prawniczych spełniają się bez tytułu mecenasa.

Nie tylko

„Sztuka manipulacji” Jerzego Stelmacha – książka warta lektury

Chciałbym opowiedzieć Ci o kolejnej książce, którą przeczytałem w ramach w mojej współpracy z Wolters Kluwer. Jak może pamiętasz, opisywałem tutaj już inną – fantastyczną różową, którą niezmiennie będę polecał i chwalił. Tamta była na styku prawa i sztuki, a dzisiejsza ma z prawem jeszcze mniej wspólnego. Ale czy na pewno? Przecież dotyczy manipulacji. z którą niejednemu prawnicy się kojarzą.

Nie tylko

Influencer Live Poznań – wrażenia

Bloger to taki dziwny osobnik, który ma na tyle odwagi i konsekwencji i jara się czymś tak strasznie, żeby dzielić się tym z całym internetem. Potem spotkany na żywo zacznie opowieść o szydełkowaniu czy innych paznokciach nie z Twojej bajki… i nagle odkrywasz, że nie słuchasz z uprzejmości — mówi za taką pasją, że Cię zaraził.